Smartfony na 2 karty SIM

Smartfony na 2 karty SIM

Całkiem niedawno na rynku pojawiły się pierwsze telefony z możliwością tak zwaną Dual SIM. Pomimo iż nie są one tak popularne jak wiele innych telefonów, cieszą nadal spora popularnością przede wszystkim pośród niektórych środowisk.

Czym jest tak naprawdę smartfon posiadający możliwość Dual SIM? To nic innego, jak telefon, w którym jednocześnie mogą znajdować się dwa rodzaje kart. Obecnie, coraz więcej telefonów, stosowanych do użytku codziennego, posiada tę opcję. Co ciekawe, obie karty mogą być uruchomione w tym samym momencie, co sprawia, że jednocześnie możemy korzystać z dwóch różnych sieci komórkowych. W jakim celu opracowano taki model telefonów? Szczególnie przydatne są one przede wszystkim w przypadku, jeśli posiadam za równo numer prywatny jak i służbowy. Konieczność stałego noszenia przy sobie dwóch aparatów telefonicznych może być nieco męcząca. Tymczasem w tym przypadku, mając jeden aparat, jesteśmy dostępni pod oboma numerami.

Czy oznacza to jednak, że taki telefon warto nabyć tylko wówczas gdy posiadamy swoją firmę, lub też własny numer służbowy. Z pewnością nie, zdarza się, że wiele sieci oferuje bardzo różne stawki za połączenia, wysłanie sms lub też pakiety internetowe. Posiadając telefon tego rodzaju, z powodzeniem możemy za pośrednictwem jednego numery wykonywać połączenia, podczas gdy w przypadku drugiego będziemy łączyć się z Internetem czy też wysyłać sms. Jedno jest pewne, taki telefon z pewnością może być bardzo przydatny. Jeśli jednak, nie mamy zamiaru w danym momencie korzystać z drugiego numeru możemy z powodzeniem usunąć go z telefonu co w żadne sposób nie zakłóca jego pracy. Jest to jednie dodatkowa opcja, którą możemy, ale wcale też nie musimy wykorzystywać, jeśli nie czujemy takiej potrzeby. Jeśli więc, mamy okazję wyboru telefonu z opcją Dual Sim, warto to zrobić. Tak naprawdę nie wiadomo, kiedy będziemy chcieli ją wykorzystać lub też kiedy stanie się ona dla nas potrzebna.