Smartfon dla studenta

Smartfon dla studenta

Życie studenta nie jest usłane różami. Niestety, ale stale musi on poszerzać swoją wiedzę i mieć dostęp do najświeższych informacji. Szczególnie, jeśli studiuje dziennikarstwo.

Bycie na bieżąco jest tutaj wręcz obowiązkowe. Dlatego, najlepszym sposobem do tego, aby stale być w kontakcie i móc sprawdzić czy nie pojawiła się jakaś nowa informacja w danej aferze, jest nabycie smartfona.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, z których możemy skorzystać. Smartfon dla studenta jest jednak specyficzny.

Przede wszystkim, nie może kosztować zbyt dużo, ponieważ jak wiadomo student zwykle nie dysponuje zbyt dużą gotówką. Jednak, modele do 500 zł są w zasięgu jego ręki.
Smartfon dla studenta

 Smartfon dla studenta – Motorola Moto E

Smartfon posiada procesor Qualcomm Snapdragon 410 (4 x 1,2 Ghz) z grafiką Adreno 306. Ma 1 GB RAM, a także pamięć wbudowana o pojemności 8 GB + microSD do 32 GB.

Telefon wyposażony jest w ekran, który ma 4,5” qHD z Gorilla Glass 3 i powłokę oleofobową. Posiada akumulator o pojemności 2390 mAh, a także aparat: 5 MP tył, VGA przód.

Zainstalowany został w nim system Android 5.0 Lollipop. Telefon jest również odporny na zalanie. Dzięki temu, można będzie z niego korzystać w różnych warunkach.

Będzie w stanie przetrwać szalone studenckie imprezy, które często są mocno zakrapiane alkoholem. Zdecydowanie, takie telefon przyda się każdemu, z krwi i kości studentowi.

Wadą telefonu może być natomiast słaby aparat. Jednak, w modelach do 500 zł niestety, ale nie możemy się spodziewać niczego lepszego. Poza tym, telefon nie posiada NFC, a jego ekran nie jest zbyt wyrazisty.

Jednak, poza tym drobnymi mankamentami, na pewno będziemy zadowoleni z efektów, jakie uda nam się osiągnąć dzięki temu telefonowi.