Mio Spirit 470 – recenzja

Mio Spirit 470 – recenzja

 Mio Spirit 470 – recenzja

 

    Jednak, jeśli nie szukamy wszystkich tych dodatkowych funkcji, Mio 470 to doskonały wybór. Samo urządzenie jest bardzo lekkie, a jego menu bardzo proste w obsłudze, każdy z nas bez problemu będzie potrafił odnaleść cel, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miał w ręku tej nawigacji. Możemy podać adres w tradycyjny sposób, kod pocztowy, wybrać punkt na mapie lub największe atrakcje turystyczne. Innymi opcjami w menu głównym, są: wyświetlenie mapy, lista „Moje miejsca” lub zmiana ustawienień. Dodatkowym atutem Mio 470 jest schludny wygląd.

 

   Ponadto urządzenie przy wprowadzaniu adresu lub kodu pocztowego sugeruje nam różne możliwośći do wyboru dzięki czemu nie musimy wprowadzać całego adresu. Nawigacji brakuje tylko dwóch istotnych cechy: unikanie blokady i zdolnośći do planowania z wyprzedzeniem. W tej ostatniej, nie można ustawić lokalizacji wyjazdu, używać aktualnej lub ostatniej znanej pozycji. Jestem jednak pod wrażeniem wyznaczania trasy, która jest zawsze sensowna i to niekiedy lepsza niż w nawigacjach target=”_blank”>TomTom. W oprogramowaniu Mio została użyta „technologia” IQ jak dla map TomTom’a.

 

    Urządzenie wykorzystuje rzeczywiste średnie prędkości na drogach, a nie podanej prędkości co prowadzi do bardziej precyzyjnych prognoz, jak długa okaże się nasza podróż. Innym miłym akcentem jest to, że widok jazdy pokazuje nie tylko obecną drogę, ale również numery domów, co okazuje się niezwykle pomocne przy szukaniu danego adresu pierwszy raz. Informacja „Powtórz” jest wyświetlany w górnej części ekranu, można dotknąć pasek, aby usłyszeć instrukcję mówioną ponownie.