Kindle 7 Touch recenzja

Kindle 7 Touch recenzja

Kindle 7 Touch obudowa

Nowa wersja czytnika firmy Amazon jest bardzo lekka. Jego masa wynosi jedynie 191 gram, co czyni go jednym z najlżejszych czytników ebook jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Dzięki niskiej masie i niewielkim rozmiarom bez trudu utrzymamy go w jednej ręce. Obudowa koloru czarnego jest matowa, przez co nie widać na niej odbić palców

Tył czytnika posiada ścięte krawędzie, przypominające nieco te z Kindle Fire. Obudowa na tyle jest lekko chropowata, co zdecydowanie ułatwia trzymanie czytnika w dłoniach.

Na przodzie nie znajdziemy żadnych przycisków. To dlatego, że obsługa czytnika odbywa się za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 6 cali. Ramka pod ekranem jest dość spora, dzięki czemu możemy oprzeć na niej palce podczas czytania. Pod ekranem znajduje się czarne logo producenta, które jest jednak mało widoczne i nie odwraca wzroku.

Na dolnej krawędzi producent umieścił przycisk służący do włączania urządzenia, a także złącze micro USB służące do ładowania oraz wgrywania książek. Tak samo jak swój poprzednik Kindle 7 nie posiada wejścia na karty micro SD, ale 2GB na książki powinno w zupełności wystarczyć.

Szukasz czytnika z dotykowym ekranem? Zobacz naszą ofertę!

Kindle Touch 7 ma nieco większe rozmiary niż swój poprzednik. Etui od poprzedniej wersji niestety nie będzie pasować, ale dostępne są już futerały do nowej. Ważną cechą czytnika jest wbudowany czujnik, który umożliwia wybudzenie ekranu po otworzeniu okładki etui, dlatego też bardzo ważne jest, aby etui było dedykowane do tego modelu.

Wszystkie elementy obudowy są doskonale dopasowane i nie wydają żadnych nieprzyjemnych dźwięków podczas pracy na urządzeniu. Kindle przyzwyczaił nas już do wysokiej jakości swoich produktów i w tej wersji nic się nie zmieniło.

Kindle 7 Touch parametry i ekran

W nowym Kindle 7 Touch zastosowano dotykowy ekran o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 800×600 pikseli. Choć dzisiaj mamy już dostęp do wielu czytników z wyższą rozdzielczością to ta zastosowana w Kindle 7 jest wystarczająca. Jasność ekranu w nowym czytniku została poprawiona i jest on znacznie jaśniejszy od ekranów czytnika Kindle 5 Classic oraz Keyboard. Trzeba jednak pamiętać, że jasność może różnić się w poszczególnych wersjach tego samego modelu.

Zastosowanie nawigacji dotykowej w najtańszym modelu Kindle to zdecydowany krok na przód. Dzięki dotykowi znacznie szybciej znajdziemy swoją ulubioną książkę, wpiszemy adres strony www czy dodamy zakładkę. W poprzednim Kindlu wpisywanie tekstu za pomocą przycisków było bardzo mozolne i uciążliwie.

Nowy czytnik ebook Kindle (https://techsat24.pl/czytniki-e-book-2)ma także dużo szybszy procesor. Widać to szczególnie przy przekręcaniu dużej ilości stron. Kindle 7 zmienia je dużo szybciej od swoich poprzedników, a te przez cały czas pozostają czytelne i wyraźne. W poprzednich modelach przy przewróceniu większej ilości kartek litery zaczynały zachodzić na siebie, a ekran robił się zamazany i nieczytelny. Lepszy procesor przyśpiesza także przeglądanie stron w księgarni, który ładują się znacznie szybciej i działają płynniej.

Warto też zwrócić uwagę na szeroki zakres dodatkowych funkcji w czytniku. Kindle 5 nie miało wielu funkcji, które droższe czytniki posiadały. W 7 wersji czytnika Kindle zostało to mocno poprawione i poza paroma wyjątkami Kindle 7 posiada te same funkcje do droższe czytniki. W nowym Kindlu znajdziemy między innymi: tryb kolumnowy, tryb landscape, wyszukiwanie w pamięci i chmurze, czasopisma, przęgladarka internetowa, zakładki, pagefilp, przypisy, wikipedia w języku PL, słownik, spis treści, spis podświetleń oraz bardzo przydatną funkcję time to read.

Podsumowując Czytnik Kindle 7 to urządzenie o klasę lepsze od swoich tanich poprzedników. Poza kilkoma minusami jak brak wejścia na kartę SD i podświetlenia czytnik praktycznie nie ma wad. Jest lekki poręczny i szybki. Można go polecić każdemu, bo cena nie jest wysoka, a jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie.