Lustrzanki cyfrowe jaką wybrać?

Lustrzanki cyfrowe czy warto kupić?

Wspólczesne lustrzanki cyfrowe dają nam sposobność podpięcia dowolny obiektywu do wykorzystania.
Czyli przykładowo: jeśli potrzebujemy robić zdjęcia dzikiego ptactwa, podpinamy teleobiektyw, który wykorzystując statyw pozwoli nam zrobić ostre i jasne zdjęcie z bardzo dużej odległości.

Szczególny przykład stawiamy tutaj na słowo ostre i jasne, gdyż jak wiadomo każdy aparat, nawet ten najtańszy zarejestruje zdjęcie na dużą odległość.

Bez wątpienia będzie ono na pewno nieostre i zazwyczaj słabej jakości i kontrastu.

Dzięki lustrzance, możemy wykorzystać dowolny obiektyw, nawet ten innego producenta niż aparat.

Z pewnością tutaj ograniczy nas tylko zasobność portfela – gdyż doskonałe obiektywy zaczynają się w cenach od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy za sztukę.
Dlatego wielu szczególnie tych rozpoczynających przygodę fotoamatorów wykorzystuje te kitowe, a przez to tanie obiektywy załączone przez producentów do zestawu.

Dwa najpopularniejsze z nich to 18 – 55 mm, najtańszy z dostępnych na rynku aparatów, oraz zdecydowanie bardziej uniwersalny 18 – 105 mm, który możemy z pewnością polecić już nawet bardziej zaawansowanym adeptom sztuki fotografii.

Doskonale nadają się one do wykonywania fotografii produktowej. Z powodzeniem stosujemy je w naszym sklepie internetowym dla dzieci – 4toys.pl.

Czy kupić lustrzankę przykładowe ceny

Jeśli więc chodzi o dalsze koszty to zakup lustrzanki cyfrowej nigdy nie będzie tanim rozwiązaniem.

Każdy nowoczesny aparat cyfrowy typu hyper zoom będzie zazwyczaj robić lepsze zdjęcia przy pomocy wbudowanego w urządzenie obiektywu.

Dlatego tak się dzieje że obiektyw kompaktu jest bardzo uniwersalny – sprawdzi się zarówno przy zdjęciach makro, w plenerze jak i w przy nocnych zdjęciach.
Natomiast standardowy obiektyw dołączany do zestawu z lustrzanką z samej zasady nie jest i nigdy nie będzie tak uniwersalny. Jego zastosowanie jest mocno ograniczone.
Chcąc je poszerzyć należy zainwestować w dodatkowe obiektywy.

Jeśli uznasz że nie będziesz miał pieniędzy na dalszą inwestycję w sprzęt, chęci i czasu, zakładasz że wystarczy Ci obiektywy standardowy – nie kupuj lustrzanki.
Lepiej kup zwykłą cyfrówkę lub nawet droższą „małpkę” – twierdzimy że lepiej na tym wyjdziesz, gdyż zdjęcia będą po prostu lepsze a całą inwestycja w sprzęt znacznie tańsza.