Jaki aparat cyfrowy wybrać ?

Jaki aparat cyfrowy wybrać ?

Nagminnie nasi klienci zadają pytanie  o to, jaki kupić aparat cyfrowy. Najczęściej chodzi o aparat kompaktowy, czyli mieszczący się w kieszeni spodni. Ale często padają również bardziej zaskakujące pytania o aparat umożliwiający wykonywanie fotografii 360 stopni.

W zasadzie rada mogłaby się sprowadzić do stwierdzenia, żeby kupić model z odpowiednim zakresem zooma, firmy Canon, Fuji, Sony lub Panasonic.

Aktualnie, wygląda bowiem na to, że nie powinno się popełnić dużego błędu kupując dowolny kompaktowy model Canona (mały IXUS lub większy z serii A lub SX , ale oferujący więcej możliwości), dowolny model Fuji serii F (szczególnie polecane do zdjęć z imprez w pomieszczeniach, ze względu na wysoką czułość), dowolny mega zoom Panasonic lub Sony. Oczywiście, nie oznacza to, że pozostali producenci nie robią dobrych aparatów,tylko wymienione firmy od lat trzymają wysoką jakość swoich produktów.

Jaki aparat cyfrowy wybrać ?

Przy kupnie aparatu cyfrowego trzeba się wykazać nieograniczonym zdrowym rozsądkiem, żeby funkcje niepotrzebne, nie przyćmiły radości z robienia zdjęć. Sprawa robi się jeszcze bardzie skomplikowana, gdy weźmiemy pod uwagę, że jedni producenci wyposażają swoje lustrzanki cyfrowe  w świetną optykę (decydującą o jakości obrazu), ale gorsze przetworniki obrazu (w efekcie psujące efekt końcowy), albo dobra ergonomię, ale gorsze rezultaty obrazowe. Nie przejmujmy się tym jednak nadmiernie. Wykonywanie zdjęć ma być zabawą (szczególnie zdjęć rodziny, przyjaciół, czy wakacyjnych).