Aparaty cyfrowe Samsung

Aparaty cyfrowe Samsung

Firma Samsung

Firma Samsung, podobnie zresztą jak Sony oraz LG postanowiła wejść na rynek aparatów cyfrowych z impetem. Po paśmie sukcesów w branży sprzętów RTV i AGD Samsung chciał zostać liderem także w dziedzinie fotografii. Firma odniosła co prawda sukces, ale daleko jej do marek takich jak Canon czy Nikon. Mimo to oferuje bardzo ciekawe produkty zarówno dla amatorów, jak także profesjonalistów.

Aparaty cyfrowe Samsung

Aparaty cyfrowe Samsung

Przeglądając sklepy internetowe z trudem znajdziemy aparaty Samsung za kwotę przekraczającą dziesięć tysięcy złotych. Zazwyczaj cena ma wpływ na jakość i chęć zakupienia danego urządzenia. Samsung może się jednak pochwalić modelem NX-30, który w oczach ekspertów jest doskonałym narzędziem dla mniej zaawansowanych fotografów. Model NX-30 posiada szereg ciekawych funkcji, między innymi: obróbka zdjęć z panelu aparatu, wykonywanie zdjęć panoramicznych o bardzo szerokim ujęciu, system wykrywania twarzy itd. Aparat ten nie kosztuje zbyt wiele, bo jedynie trzy tysiące złotych. Chcąc jednak kupić bardziej rozbudowaną wersję, trzeba będzie zapłacić nieco więcej.

Aparaty cyfrowe Samsung

Nieco starszym, aczkolwiek nadal atrakcyjnym modelem jest na pewno aparat NX-20. Posiada w zasadzie to wszystko co jego młodszy brat, ale w nieco słabszej wersji. Aparat ten polecany jest amatorom, którzy nie czują się na siłach by spróbować modeli bardzo rozbudowanych, a mają dość swoich starych i wysłużonych cyfrówek. Dzięki swojej cenie (okolice dwóch tysięcy złotych) produkt ten może się okazać doskonałym wyborem. Mocna bateria, doskonały aparat i przede wszystkim wiele funkcji – czego więcej potrzeba amatorom?

Aparaty cyfrowe Samsung cieszą się popularnością głównie ze względu na swoją cenę. Firma ta pewnie nie raz nas jeszcze zaskoczy, lecz szukając czegoś naprawdę doskonałego warto wybrać Nikon lub Canon.