Aparaty cyfrowe Nikon

Aparaty cyfrowe Nikon

Firma Nikon

Zdaniem ekspertów, aparaty cyfrowe Nikon łączą w sobie prostotę ale też wyrafinowanie. Firma wypuściła na rynek bardzo wiele modeli, które zadowalają zarówno amatorów jak także profesjonalistów. O marce tej można napisać bardzo wiele. Jednym z jej atutów jest przywiązanie do branży, gdyż w odróżnieniu od firm takich jak Samsung pozostaje w dziedzinie fotografii jednym z liderów od wielu, wielu lat nie mając zamiaru szukać innego, bardziej intratnego rynku.

Aparaty cyfrowe Nikon

Aparaty cyfrowe Nikon

Jednym z najpopularniejszych modeli Nikon pozostaje D800. Jest to typowa lustrzanka dla mniej zaawansowanych użytkowników. Aparat ten uznawany jest za model, który przekształca amatora w profesjonalistę. Dzięki szerokiej gamie ciekawych funkcji, model D800 jest chętnie użytkowany przez profesjonalnych fotografów weselnych. Aparat jest stosunkowo lekki i posiada jedną fundamentalną cechę – zamontowana w nim bateria pozwala na długi czas pracy co ma szczególne znaczenie w przypadku wyjazdów terenowych.

Aparaty cyfrowe Nikon

Dla mniej zaawansowanych fotografów proponowany jest aparat D7100. Może być użytkowany zarówno przez profesjonalistów, jak także amatorów. Aparat ten jest doskonałym wyborem głównie dlatego, że amator będzie miał okazję poznać zaawansowane funkcje obróbki zdjęć w czasie rzeczywistym. Cenowo produkt wygląda bardzo atrakcyjnie, gdyż nie przekracza kwoty 5000 złotych.

Nikon to legenda w dziedzinie sprzętów cyfrowych. Dzięki zaawansowanej technologii z roku na rok przybywa miłośników tej firmy co wprowadza zdrową konkurencją na tym rynku.